Математика 

у цифровому суспільстві

Вітаємо вчителів Миколаївщини!

Обласний інструктивно-методичний семінар для вчителів математики

27 серпня 2024 року кафедрою теорії й методики природничо-математичної освіти та ІТ МОІППО проведено обласний інструктивно- методичний семінар «Актуальні аспекти підвищення рівня педагогічної майстерності вчителя математики в умовах реформування освіти».

Еліна Рогожинська, методист кафедри, окреслила нормативні засади організації освітнього процесу з математики у 2024–2025 н. р.

Одним із головних напрямів роботи кафедри є впровадження STEM-освіти в освітній процес природничо-математичної освіти, надання консультаційної та практичної допомоги освітянам області. Тому Наталя Махровська, доцент кафедри, продовжила роботу в цьому напрямі й поділилася практичним досвідом з розробки таких завдань для старшої школи.

Олена Ліскович, завідувач кафедри, презентувала заходи, що проходили для освітян та учнів закладів освіти області в рамка STEM-тижня.

Ганна Погромська, доцент кафедри, продемонструвала можливості та переваги використання штучного інтелекту на уроках математики.

У цьому році до заходу долучилась Олена Сіренко, учитель математики Миколаївського ліцею імені Олега Ольжича Миколаївської міської ради, яка висвітлила питання щодо використання інтерактивних технологій в освітній діяльності.

Учасники обговорили вимоги нових нормативних документів, можливі ризики, утруднення і шляхи їх подолання. Дякуємо колегам за плідну працю!


Вебінар «Як використовувати оновлену Типову освітню програму для 5-9 класів»

Вебінар «Як використовувати оновлену Типову освітню програму для 5-9 класів».

Запрошуємо директорів шкіл, їхній заступників і вчителів на вебінар «Як використовувати оновлену Типову освітню програму для 5-9 класів».

Коли: 28 серпня, 16:00

Де дивитися: на Facebook-сторінці Вебінар «Як використовувати оновлену Типову освітню програму для 5-9 класів» або YouTube-каналі МОН: https://bit.ly/4dAeWyB

Про що ви дізнаєтеся: переваги оновленої Типової освітньої програми, якщо порівняти з попередньою редакцією; як скласти освітню програму закладу освіти на основі ТОП; як розподіляти години з резерву.

Долучайтеся!


Всеукраїнські змагання з моделювання "розумних" пристроїв "STEAM House" 

Запрошуємо взяти участь у Всеукраїнському змагання з моделювання "розумних" пристроїв "STEAM House" — заході, що покликаний сприяти розвитку технологічної компетентності, дослідницьких та творчих навичок учнів, розвитку інтелектуального потенціалу України.

Номінації змагань:  IoT (інтернет речей), Smart gadgets (розумні персональні гаджети), Smart City (проєкти для розумного міста). В цьому році передбачений окремий приз за найкращий проєкт екологічного спрямування.

Зареєструватися можна до 18 серпня 2024 року за покликанням: https://forms.gle/oKQ23HxCtVX5f7Fc8.

Умови участі: https://drive.google.com/file/d/1x7kxfKtC8Y2iQROnwdtbo19rxBLTp4IS/view Детальніше на сайті змагань: http://steam.accord-group.com.

За додатковою інформацією щодо участі звертайтесь до Віталія Кошового, методиста центру цифрової освіти та медіакультури МОІППО, ел. скринька: vitalii.koshovyi@moippo.mk.ua, тел.: 099-00-44-553


ПЕРЕМОГА УЧНЯ З МИКОЛАЇВЩИНИ НА МІЖНАРОДНІЙ ОЛІМПІАДІ З МАТЕМАТИКИ! 

Перемога учня з Миколаївщини на Міжнародній олімпіаді з математики! Павло Проценко, випускник Миколаївського ліцею № 38 імені В. Д. Чайки Миколаївської міської ради, наполегливий творчий та креативний учень, який не один рік поспіль йшов до мети, підтверджуючи свої знання та вміння високими результатами на обласному й всеукраїнському рівнях інтелектуальних змагань!


Цьогоріч Павло здобув бронзову медаль на Міжнародній олімпіаді з математики в Лондоні! Щирі вітання юному математику, педагогу-наставнику (Ірина Крисинська) та адміністрації закладу освіти (Сергій Січко)! 

Запрошуємо на відкритий онлайн-курс «Експрес-математика для випускників - 2024»

З метою надання методичної допомоги вчителю, підготовки учнівської молоді до Національного мультипредметного тесту з 18 березня до 11 травня 2024 року кафедрою теорії й методики природничо-математичної освіти та інформаційних технологій МОІППО проводитиметься відкритий онлайн-курс «Експрес-математика для випускників».

Навчання відбуватиметься у форматі зум-конференцій. Покликання на онлайн-зустрічі та розклад занять розміщено на сайті «Математика у цифровому суспільстві»: https://math.moippo.mk.ua/.

Початок роботи – 18 березня 2024 року о 16.00.

Заняття проходять понеділок, четвер, субота о 16.00.

Додаткова інформація доступна за покликанням http://surl.li/rqlvo.

Результати Всеукраїнського етапу Міжнародного математичного конкурсу "Кенгуру"

Доступ до результатів Всеукраїнського етапу конкурсу Кенгуру https://drive.google.com/drive/folders/12tWfaRVs4MaNmyZgyCj-1XJjnx8Yz2Hx?usp=sharing

АТЕСТАЦІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ.pdf

Змагання "Кенгуру 2023" стартує!

https://online.kangaroo.com.ua/  - для учнів

https://online.kangaroo.com.ua/statistics.html  -  для вчителів

Для збереження інфраструктури конкурсу залишається можливість для всіх зацікавлених у розвитку математичної освіти осіб та організацій (батьківської спільноти, опікунських рад, спонсорів тощо) продовжувати надання благодійної підтримки конкурсу «Кенгуру» добровільними грошовими внесками.

https://www.kangaroo.com.ua/ 

Всеукраїнський етап Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру» 

Повідомляємо, що З 15 ГРУДНЯ 09:00 ПО 17 ГРУДНЯ 2023 РОКУ 21:00 в Україні буде проходити Всеукраїнський етап Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру» для учнів 2 – 6 класів. Конкурс буде проведено в режимі ОН-ЛАЙН та безкоштовно. Просимо шкільних організаторів попередньо зареєструвати учнів, що хочуть взяти участь у конкурсі та долучити квитанцію (за бажанням) про благодійний внесок для збереження інфраструктури конкурсу та проведення наступних етапів. Реєструються лише осередки конкурсу, а не індивідуально учасники.

Будь-який учень чи навчальний заклад зможе взяти участь у конкурсі навіть без попередньої реєстрації. 

(р/р UA 463223130000026001000026712, ПАТ «УКРЕКСІМБАНК»;

отримувач коштів — благодійний фонд «ЛІЦЕЙ» (код ЄДРПОУ 22360064)

призначення платежів: Благодійні внески на конкурс «КЕНГУРУ»

https://www.kangaroo.com.ua/ 

Обласний інструктивно-методичний семінар для вчителів математики «Формування професійних компетентностей учителів математики в умовах переходу до Нової української школи»

28 серпня 2023 року проведено обласний інструктивно-методичний семінар для вчителів математики «Формування професійних компетентностей  учителів математики в умовах переходу до Нової української школи».

Ольга Захар, к.пед.н., заступник директора з науково-педагогічної роботи МОІППО, обговорила з присутніми продовження реалізації засад нової української школи у 2023–2024 навчальному році та презентувала нові модельні програми з математики для учнів 7–9 класів.

Еліна Рогожинська, методист кафедри теорії й методики природничо-математичної освіти та інформаційних технологій МОІППО, закцентувала увагу колег на освітніх втратах в галузі математики і розповіла про шляхи їх подолання в новому навчальному році.

Зважаючи на те, що освітній процес має будуватися на інтегративному підході Олена Ліскович, к.пед.н., завідувач кафедри теорії й методики природничо-математичної освіти та інформаційних технологій МОІППО, навела приклади щодо інтеграції природничої та математичної галузей освіти в середній (5–6, 7–9 класи) і старшій школі.

Після завершення навчання учні складають національний мультипредметний тест, тому це питання є важливим для кожного вчителя. Наталя Махровська, к.ф-м.н., доцент кафедри теорії й методики природничо- математичної освіти та інформаційних технологій МОІППО, надала практичні поради з підготовки майбутніх випускників і презентувала відкритий онлайн- курс «Експрес-математика», розроблений працівниками кафедри теорії й методики природничо-математичної освіти та інформаційних технологій МОІППО.

Відповідно до реформи Нової української школи вчителі мають створити на уроках умови, щоб учні могли співпрацювати та спілкуватися, застосовувати свою творчість, критично мислити та бути відповідальними за власні результати навчання. Ганна Погромська, к.пед.н., доцент, доцент кафедри теорії й методики природничо-математичної освіти та інформаційних технологій МОІППО, поділилася досвідом щодо розвитку ключових умінь ХХІ століття на уроках математики.

Методичні рекоментації. Подолання освітніх втрат учнів під час вивчення математики у 2023–2024 навчальному році

Математика є важливою галуззю освіти, що відіграє ключову роль у розвитку когнітивних навичок, логічного й аналітичного мислення. В умовах вимушеного переходу освітньої системи на дистанційне навчання, спричинене епідемією COVID-19, а потім збройною агресією рф, спричинило зниження якості освіти, зокрема освітніх втрат учнів під час вивчення математики.  

Продовження статті доступне за покликанням https://cutt.ly/gwhBcvx3 

Кафедра теорії й методики природничо-математичної освіти та інформаційних технологій  Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти пропонує для випускників і всіх зацікавлених осіб відкритий онлайн-курс «Експрес-математика для випускників»

Курс спрямований на повторення матеріалу шкільної програми відповідно до програми ЗНО з математики. Усі матеріали та розклад занять розміщені на сторінці нашого сайту  за покликанням

Графік онлайн-занять: вівторок, п'ятниця о 15:00 упродовж квітня, травня. 


13-й (завершальний) практичний блок у форматі zoom-конференції відбувся 23 травня о 16.00 

Міжнародний математичний конкурсу 

«Кенгуру - 2023»

Шановні колеги! Нагадуємо Вам, що з 16 березня 09:00 ранку до 19 березня 21:00 вечора в Україні буде проходити Міжнародний етап Математичного конкурсу  «Кенгуру». Участь у конкурсі зможуть взяти усі учні 2-11 класів без попередньої реєстрації. 

Перейшовши за посиланням:

https://online.kangaroo.com.ua/  - для учнів 

 учасники заходять на сторінку проходження конкурсу

https://online.kangaroo.com.ua/statistics.html  -  для вчителів

учителі мають змогу переглянути статистику участі по своєму навчальному закладу.

Посилання стануть активними з 16 березня 09:00 ранку до 19 березня 21:00 вечора

З детальним описом проходження конкурсу Ви зможете ознайомитись проглянувши презентацію

http://www.kangaroo.com.ua/php_upload/data/pdf/presentation_2023.pdf 

За потреби можна змінити назви закладу повідомивши регіонального кордина Рогожинську Еліну Костянтинівну на вайбер (номер вказано у інормаційному листі на заклади).

Код для участі закладу освіти.

14 березня - День числа ПІ

Обласний вебінар для вчителів математики

з питання реалізації регіонального проєкту

«Упровадження SТЕМ-освіти в освітній процес із математики»

Із метою підготовки вчителів до впровадження інноваційних підходів у навчанні математики 07 березня 2023 року кафедрою теорії й методики природничо-математичної освіти та інформаційних технологій МОІППО проведено обласний вебінар для вчителів математики з питання реалізації регіонального проєкту «Упровадження SТЕМ-освіти в освітній процес із математики».

Із вітальним словом до учасників заходу звернулась Вікторія Стойкова, кандидат педагогічних наук, заступник директора з науково-педагогічної роботи МОІППО, яка наголосила на тісному зв’язку STEM-технології із сучасним життям.

Еліна Рогожинська, методист кафедри теорії й методики природничо-математичної освіти та ІТ МОІППО ознайомила з концептуальними й методичними засадами реалізації проєкту.

Наталя Махровська, кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри теорії й методики природничо-математичної освіти та інформаційних технологій МОІППО, науковий консультант проєкту, та Ганна Погромська, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри теорії й методики природничо-математичної освіти та інформаційних технологій МОІППО, запропонували електронні ресурси для створення і редагування медіаконтенту в межах проєкту.

Наталія Жаврук, освітній консультант з інформатики та математики видавництва «Formula», презентувала сучасний підручник із математики для учнів 6 класу Джона Ендрю Біоса, який містить інтегровані модулі з проєктною діяльністю та опційні теми для поглибленого вивчення. Навчальний матеріал представлено в чіткій ілюстративній формі, практичні завдання пов’язані з розв’язанням реальних життєвих ситуацій, що стане в нагоді вчителям, які доєднаються до проєкту.

Щиро вдячні учасникам і сподіваємось на плідну співпрацю в подальшій реалізації проєкту «Упровадження SТЕМ-освіти в освітньому процесі з математики».

Обласний вебінар для вчителів математики

Із метою підготовки вчителів до викладання математики у 5–6 класах за новим Державним стандартом 28 лютого 2023 року кафедрою теорії й методики природничо-математичної освіти та інформаційних технологій МОІППО за підтримки видавництва «Ранок» проведено обласний вебінар «Методична система навчання математики, реалізована в підручнику для 6 класу Світлани Скворцової і Катерини Нєдялкової».

Світлана Скворцова, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, завідувач кафедри математики і методики її навчання Державного закладу «Південноукраїнський педагогічний університет ім. К. Д. Ушинського» ознайомила педагогів області з особливостями сучасного підручника, презентувала цікаві методи і прийоми навчання, що були використані в підручнику.

Присутні обговорили важливість розвитку усного рахунку школярів та можливі шляхи покрашення цього навику.

Запис зустрічі розміщено на сайті в розділі «Освітня реформа» підрозділ «Нова українська школа».

Міжнародний математичний конкурсу «Кенгуру»

Міжнародний етап математичного конкурсу «Кенгуру» (далі – Конкурс) для учнів 2–11 класів проводитиметься в онлайн-форматі з 09 до 11 грудня 2022 року за завданнями 2021–2022 навчального року.

Участь у Конкурсі – безкоштовна.

Заявки надсилати не потрібно. Реєстрація здійснюватиметься під час Конкурсу.

Докладну інформацію та умови розміщено на офіційному сайті (http://www.kangaroo.com.ua/ ) у розділі «Умови проведення конкурсу».

Змагання відбудуться за старими кодами учасників. Код учасника та інструкції для учнів і вчителів доступні за покликанням: https://drive.google.com/drive/folders/1WXESS_nyfqhXpQwkkjFVcpUJ3qz7Pfek?usp=share_link 

28 листопада 2022 року відбудеться ІХ засідання міжнародної педагогічної відкритої студії «Наука і ми»

Початок о 14.00

Доступ за покликанням

https:/ /us02web.zoom.us/j/89943801979?pwd=aElFZXJUTjNHVmptTHFHVDVYcWlnUT09

Ідентифікатор конференції: 899 4380 1979

Код доступа: 7ph5cz


У Студії братимуть участь учені в галузі природничо-математичних наук Львівського національного університету ім. Івана Франка, Інституту математики НАН України, Федеральної політехнічної _школи Лозанни,  Інституту атомної та теплової енергетики Національного технічного університету України «КПІ ім. Ігоря Сікорського», Польського осередку для вчителів у Бельсько-Бяла (WOM), Вищої нормальної школи Ліона (Франція).

Мета заходу - забезпечення якості підготовки вчителів природничо-математичних дисциплін і технологій із фундаментальних наук, технологій; підвищення інтересу учнів до природничо-математичних наук, популяризація досягнень вітчизняних учених згідно з положеннями „ Концепції «Нова українська школа».

Запрошуються працівники управлінь (відділів, секторів) освіти міських (сільських, селищних) рад, центрів професійного розвитку педагогічних працівників, які курують предмети природничого циклу, математику, технології; учні 9-1 1 класів, які посіли перші, другі місця в обласному фестивалі «Моя STEM ідея - 2022», переможці (10-11 класи) 111 (обласного) етапу всеукраїнських учнівських олімпіад із фізики, хімії, біології, математики, технологій (трудового навчання); учителі фізики, хімії, біології, математики, технологій закладів освіти.

Для участі необхідно до 21 листопада 2022 року зареєструватися за покликанням: https://cutt.lv/RMnZ29H

Студія відбудеться у форматі зум-конференції, покликання на яку надсилатиметься на електронні пошти учасників 22 листопада 2022 року.

Початок роботи о 14.00.

Пелелік навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в загальноосвітніх навчальних закладах. Електронна бібліотека

ІНСТРУКТИВНО-МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ щодо організації освітнього процесу та викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році

Кафедра теорії й методики природничо-математичної освіти та інформаційних технологій  Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти пропонує для випускників і всіх зацікавлених осіб відкритий онлайн-курс «Експрес-математика для випускників-2022»

Курс спрямований на повторення матеріалу шкільної програми у відповідності до програми ЗНО з математики. Усі матеріали та розклад занять розміщені на сторінці нашого сайту  за покликанням

Орієнтовний час онлайн-зустрічей: кожен вівторок і п'ятницю о 16:00

ВСТУП-2022: РОЗ’ЯСНЕННЯ ПРО ЗМІСТ, СТРУКТУРУ Й ОЦІНЮВАННЯ МАТЕМАТИЧНОГО БЛОКУ НМТ

Сьогодні, 11 квітня 2022 року, команда Українського центру оцінювання якості освіти підготувала роз’яснення про зміст, структуру й оцінювання блоку національного мультипредметного тестування з математики.

Зміст завдань блоку НМТ із математики буде відповідати чинній програмі ЗНО, яка охоплює всі теми з алгебри й геометрії зі шкільного курсу.

Блок НМТ налічуватиме 20 завдань, з-поміж яких: 

У математичному блоці НМТ не буде завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю. Завдання з математики буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів ЗНО: по 1 балу за кожну правильну відповідь на завдання з вибором відповіді, по 1 балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності та по 2 бали за кожну правильну коротку відповідь. За виконання завдань математичного блоку НМТ можна отримати від 0 до 30 балів.

Учасники дізнаються про результати після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде переведено в шкалу 100–200 балів. Для отримання результату за шкалою 100–200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.

Кожнен учасник тестування матиме можливість скористатися надрукованими довідковими матеріалами. Для розв’язання завдань із математики упродовж тестування можна використовувати чернетку.

Поглибити знання з математики можна відвідуючи онлайн-уроки, які проводять ваші вчителі та уроки Всеукраїнської школи онлайн. Також ви можете долучатися до офлайн-занять (якщо дозволяє безпекова ситуація). Для самостійного тренування можна використовувати матеріали попередніх років.

Крім того, у межах освітнього проєкту «Навчання без меж» відбувається трансляція відеоуроків для школярів 5-11 класів на телеканалах ПЛЮСПЛЮС, «Піксель» і «Суспільне», а також платформах MEGOGO, Київстар ТБ, 1+1 video, sweet.tv, Volia.tv і youtv.ua, а спільно з компанією Google Україна створено Всеукраїнський онлайн розклад.

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ РОЗКЛАД ЗАНЯТЬ ДЛЯ УЧНІВ 1-11 КЛАСІВ

Активне покликання: https://mon.gov.ua/ua/vseukrayinskij-rozklad 

ПЛАТФОРМИ ДЛЯ ВДОСКОНАЛЕННЯ НАВИЧОК І САМОРОЗВИТКУ

В Україні триває воєнний стан у зв’язку зі вторгненням рф на територію нашої країни. Команда МОН доповнює перелік корисних ресурсів для дорослих і дітей щодо психологічної підтримки, навчання та інформування.

Наразі додаємо до наявного переліку платформи для вдосконалення навичок і саморозвитку кожного.

1.  www.coursera.org 

На цій онлайн-платформі розміщено більше 2 тис. курсів із понад 180 спеціалізацій на 4 освітніх рівнях, зареєстровано близько 25 млн. слухачів – тут можна навчатися та отримувати кредити 149 провідних університетів світу, які є партнерами Coursera. У разі успішного закінчення курсу користувач отримує сертифікат. Протягом навчання студент повинен переглядати лекції, які надсилаються йому щотижня, читати рекомендовані статті та виконувати домашні завдання. Деякі курси мають українські субтитри. 


2.  www.khanacademy.org

На сайті є кілька тисяч безкоштовних мікролекцій із математики, фізики, хімії, історії, фінансів, економіки, біології, мистецтва, комп’ютерних наук тощо. 


3.  www.edx.org

Заснований Гарвардським університетом і Масачусетським технологічним університетом у 2012 році, EdX є центром онлайн-навчання та надає послуги МВОК на відкритій безкоштовній платформі OpenEdX, пропонуючи слухачам високоякісні курси за 24 напрямами, серед яких комп'ютерні технології, статистика, література та інші. Онлайн-курси повторюють реальні лекції, які викладаються в Гарварді, університеті Корнуелла та інших відомих навчальних закладах. Курси безоплатні, проте отримання сертифікату потребує оплати. 


4.  www.udacity.com

Більшість курсів Udacity – технічного напряму. В окремі розділи винесено матеріали з математики, бізнесу, дизайну, інших наук (фізика, біологія). Усього Udacity пропонує близько 30 курсів, які діляться за рівнем складності: новачок, досвідчений, профі. У кожному курсі є кілька уроків, які містять відео. У кінці заняття є завдання, яке допоможе перевірити засвоєння матеріалу. 

Кожен курс триває близько 2 місяців, а щотижня на навчання треба витрачати орієнтовно 6 годин. За допомогою Udacity можна навіть отримати роботу, адже інформація про студентів (за згодою) передається роботодавцям, які уклали договір із компанією. Наразі платформа співпрацює з корпорацією «Google», фінансовим гігантом «Bank of America», соціальною мережею Facebook та іншими. 


5. www.canvas.net

Проєкт Canvas Network відрізняється великою різноманітністю курсів, які проводять різні за рівнем підготовки та напрямом діяльності люди: доктори наук, менеджери, письменники.

Курси не мають єдиного підходу до викладання. Із особливостями кожного курсу можна ознайомитися в описі. Курси тривають 2–3 тижні, анонсуються за місяць і раніше, що дозволяє бажаючим попередньо записатися. Canvas Network пропонує безоплатні, умовно безоплатні та платні курси. Умовно безоплатні передбачають придбання додаткових навчальних матеріалів (посібників, літератури), а платні дозволяють заробити кредити в системі безперервної освіти.


6. www.udemy.com

Udemy – платформа, що пропонує освітні проєкти, розподілені на 16 категорій, які викладаються практиками. Тут представлені найрізноманітніші курси, серед яких продуктивність, стиль життя чи музика. Є як безоплатні курси, так і платні. Навчальні матеріали представлені у вигляді відео, аудіо, презентацій і тексту. Udemy також пропонує можливість організаціям створювати власні навчальні проєкти для корпоративного навчання. Після закінчення курсів слухачі можуть отримати сертифікат таких відомих компаній, як Cisco Systems, Microsoft Corporation, Financial Industry Regulatory Authority та інших.


7. prometheus.org.ua

Prometheus – українська безоплатна платформа онлайн-освіти, яка створена у 2014 році. Серед її партнерів найкращі заклади вищої освіти країни. Prometheus надає безкоштовну можливість університетам, провідним викладачам і компаніям-лідерам публікувати та розповсюджувати курси. 

Кожен курс складається з відеолекцій, інтерактивних завдань, а також форуму, на якому студенти мають змогу поставити запитання викладачу та спілкуватися. Успішне завершення курсу дасть змогу отримати електронний сертифікат, який підтверджуватиме здобуті знання. Курси на Prometheus доступні в мережі у будь-який час, платформа також пропонує мобільний додаток для Android та iOS. 


8. www.ed-era.com

EdEra (Education Era) – освітній проєкт, що має на меті зробити навчання в Україні якісним і доступним. Усі курси тут безоплатні, проте після закінчення кожен охочий може віддячити проєкту. До кожної лекції (коротких відео, запитань і завдань для кращого засвоєння матеріалу) додається супроводжуючий матеріал – конспект з ілюстраціями та поясненнями. Кожного тижня студенти виконують домашнє завдання, а в кінці курсу складають іспит. Навчатися можна в будь-який зручний час, а успішність підтверджується сертифікатом.


9. www.futurelearn.com

Future Learn – освітня платформа Відкритого університету, що має 40-річний досвід дистанційного навчання та онлайн-освіти. 


10. openuped.eu

OpenupЕd – перша й наразі єдина загальноєвропейська МВОК-ініціатива, заснована у 2013 році Європейською комісією та Європейською асоціацією університетів дистанційного навчання (EADTU). Завдяки співпраці партнерів OpenupEd із країнами Азії та Африки за посередництвом ЮНЕСКО, на сучасному етапі студенти можуть обрати понад 200 МВОКів 13 мовами. 


11. iversity.org

Iversity – європейський освітній онлайн-ресурс, що від 2011 року спеціалізується на проведенні інтерактивних курсів і лекцій для закладів вищої освіти, а від 2012 року розміщує на своїй платформі відкриті масові онлайн-курси. Наразі Iversity налічує понад 750 тис. зареєстрованих користувачів і більше мільйона студентів, а також є однією з небагатьох платформ, завдяки якій за проходження онлайн-курсів студенти з усього світу можуть отримати ECTS-кредити. 


12. online.stanford.edu 

Stanford Open Edx – платформа, що пропонує різноманітний доступ до професійного освітнього контенту від численних шкіл і університетських кафедр, а також можливість безкоштовно брати участь у онлайн-курсах, які організовують викладачі Стенфордського факультету. 


13.  www.codecademy.com

Сodecademy – заснована у 2011 році інтерактивна онлайн-платформа з вивчення 7 мов програмування – Python, PHP, jQuery, JavaScript, Ruby, а також описових мов зовнішньої розмітки сторінок HTML і CSS. Сайт дозволяє кожному створювати та публікувати нові курси, використовуючи Course Creator, а для деяких курсів існують «пісочниці», в яких користувачі можуть тестувати свої програмні коди. Codecademy також запустила iOS-додаток «Hour of Code» для тих, хто прагне вивчати програмування в ігровій формі. Станом на січень 2014 року 24 млн користувачів виконали більше 100 млн вправ. 


14. www.apple.com/education/itunes-u

Ця платформа містить великий перелік запропонованих дисциплін, як і список навчальних закладів, що надають лекції. Часто в уроці є допоміжні файли, в яких пояснюються деякі аспекти лекцій або ж наводяться приклади застосування пройденого уроку.


15. uk.duolingo.com

Якщо ви поставили перед собою мету вивчити іноземну мову, тоді вам в пригоді стане безоплатна платформа Duolingo, у якої є український інтерфейс. Навчання проходить у ігровій формі, з кожним рівнем завдання стають складнішими, а за їх виконання ви отримуєте «гроші» – лінготи. За них можна купити перехід на вищий рівень. Більше уваги приділяється письмовим урокам і диктантам, розмовній мові – менше. Користувачі цієї онлайн-платформи можуть додавати друзів і змагатися з ними у вивченні іноземної мови.


16. www.ted.com

Некомерційний проєкт, який щороку збирає в Единбурзі та Лонг-Біч науковців, бізнесменів, політиків і активістів зі всього світу. Мета конференції – поширити серед суспільства унікальні та цікаві ідеї. Після конференції їхні промови з’являються на сайті TED. На сайті можна знайти більше 2 тисяч відео, до більшої частини з яких є субтитри українською мовою, а деякі навіть озвучені українською.


17. vumonline.ua

ВУМ (Відкритий Університет Майдану) – дистанційна платформа громадянської освіти. Онлайн-проєкт пропонує понад 30 тем для безоплатного навчання. Курси сформовані з відеолекцій, практичних завдань і контрольних запитань. Наявність форуму надає можливість спілкуватися з іншими студентами та викладачами. Лекції читають провідні викладачі бізнес-шкіл, громадянського сектору, практики бізнесу та соціальної сфери. Курси пов’язані з такими напрямами: персональний розвиток, реалізація потенціалу, підприємництво, формування відкритого суспільства в Україні. За умови успішного проходження обраного курсу, ви можете завантажити сертифікат.


Нагадаємо, у межах проєкту Research4Life українські вчені отримали доступ до електронних ресурсів провідних видавництв світу.


Як споживати новини під час інформаційної війни

Запеклі наступи та провокації з російської сторони тривають не лише безпосередньо на полі бойових дій, а й на інформаційному полі. І, як ми вже переконались, росія не обмежує себе етичними чи будь-якими іншими правилами. 


Хоча українці не є прихильниками пропагандистських російських ЗМІ, все ж важливо фільтрувати, що ми читаємо і де, щоб мимоволі не стати жертвою окупантів або навіть їх помічником. Ось кілька загальних порад, які допоможуть посилити навички медіаграмотності у час війни:


 Довіряйте медіа, де є реальні журналісти, аніж просто випадковим дописам у соцмережах. І хоча довіра до соцмереж за останні роки стала більшою, ніж довіра до традиційних ЗМІ – пам’ятаймо, що у медіа працюють журналісти, які несуть відповідальність (у часи війни - особливо) за те, що вони публікують, на відміну від авторів сторінок із «шок-новинами». Сформуйте для себе список із 3-5 видань, які дотримуються журналістськиї стандартів.


 Ставте питання «Чому я бачу це повідомлення?». Коли у вас виникають сумніви щодо певної інформації, ставте собі питання, яку мету міг мати автор того чи іншого повідомлення. Наприклад, кремлівські пропагандисти дуже зацікавлені в тому, щоб розпалювати ворожнечу між українцями, тому радо запускають в інформаційний простір дописи без фактів про те, як «східняки не хочуть воювати і ховаються за спинами заходу України» або навпаки про те, що на заході України «б’ють за російську мову». 


 Шукайте інші джерела інформації і головне – першоджерело. Пам’ятаймо, що сторінки та сайти можна зламати або перекрутити чи витягнути із контексту слова, що, власне, активно і роблять пропагандисти.


 Звертайте особливу увагу на очевидців та експертів. Відомо, що люди довіряють людям, але ми бачили вже чимало очевидців-гастролерів та експертів зі всіх питань – тому більше пильності не буде зайвим. 


 Звертайте увагу на візуальне підкріплення інформації. Щоб не допомагати ворогу коригувати атаки, якісні ЗМІ не поширюють одразу фото (це заборонено робити всім), проте у вас мають виникати сумніви, коли фото є дуже поганої якості, із викривленнями і явною роботою фоторедакторів. Також через гугл-пошук перевіряйте, де ще використовувалось фото – часом разом із справжніми фото недобросовісні автори публікують скріни із художніх фільмів, що в свою чергу, може знецінити справжні репортерські фото. 


(за матеріалами «Суспільне» та «Детектор медіа»)


Цей список порад із медіаграмотності не є вичерпними, але дуже необхідним, тому ми закликаємо вас поширювати їх не лише сере учнів, а й серед колег, близьких та друзів. 


Це новий випуск інформаційної розсилки від проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність». 

Навчання під час війни: на що варто звернути увагу

Широкомасштабні вторгнення росії в Україну так чи інакше торкнулося кожного українця, зокрема і дітей. Хтось опинився в окупації, хтось – у зоні активних бойових дій і змушений переховуватися у підвалах чи укриттях, комусь вдалося виїхати у безпечніші регіони, країни, хтось втратив батьків чи близьких людей, а чиїсь батьки захищають Україну. 


Як повідомляє освітній портал «Освіторія», від 14 березня деякі регіони відновлять/ли навчальний процес у дистанційному форматі. Вчителі/-ки почнуть свою роботу в умовах, досвіду роботи в яких вони не мали до сьогодні. 


Як працювати у стані війни? Як повернути дітей до навчання? Як відволікти їх від сьогодення? Як говорити про війну і чи говорити взагалі? Ми проаналізували основні рекомендації від дитячої сімейної психологині Світлани Ройз, які вона надала батькам, чиї діти перебувають в укриттях або чиї батьки зараз стоять на захисті України. 


 Терпіння – це, мабуть, найголовніша порада цього часу. Ви можете зіштовхнутися з проблемами концентрації уваги ваших учнів, дорослішанням, але й одночасним регресом в емоційних реакціях, іграх, поведінці, мові. Крім того, деякі з них можуть стати занадто «прилипливими», а інші – навпаки, колючими та агресивними. Наберіться терпіння і дякуйте, хваліть за будь-яку дію, що вдалася. 


 Дозвіл на почуття, особливо на тривогу, злість. Кажіть, що злість – це нормально, це одна з емоцій, яку ми можемо відчувати. Проте агресія – це шкода і собі, і оточуючим. Запропонуйте їм вилити свою агресію у крик або у биття подушки. Якщо маєте таку змогу, то запропонуйте позайматися з пластиліном, помалювати. 


 Пролийте світло на жорстокість. Обговоріть з учнями їхні страхи та почуття. Дайте ім’я страху, а якщо є можливість — намалюйте його. Візуалізація страху — один із найефективніших методів боротьби з ним.


 Зупиніть відчуття безпорадності. За можливості залучайте учнів/-ць до різних ініціатив та допомоги іншим. Долучайте їх до кіберініціатив. Деякі з них навіть розроблені у формі гри. Навіть зйомка відео в ТіkТоk — вже великий внесок. Або пост у соцмережах. Дія завжди ефективніша в боротьбі з тривожністю за бездіяльність, а будь-яку дію завжди можна зробити елементом уроку.


 Давайте відповіді на запитання, які ставить учень/-ниця. Відповіді мають бути чіткими та короткими. Учень/-ця може запитувати про одне й те саме, заходячи з різних боків. Особливо це стосуватиметься безпеки та війни загалом. Не втомлюйтесь відповідати, допоки він/вона не полишать самі цю тему.


 Не соромитися чогось не знати. Якщо з молодшими учнями достатньо поділитися своїми думками стосовно питань, які вони задають, то з підлітками ситуація може бути складнішою. Їхні запитання можуть завести вас у глухий кут. Не соромтеся сказати прямо, що не знаєте відповіді на запитання, спробуйте разом почитати офіційні джерела та знайти відповідь. Подискутуйте з учнями/-ми, вислухайте їхні міркування на підняту тему.


 Збудуйте машину часу. Запропонуйте своїм учням/-цям збудувати чи уявити машину часу, яка здатна перенести вас у різні історичні епохи. Щойно опинитеся там, проаналізуйте разом з учнями/-ми, з якими труднощами стикалися люди під час війни. Спробуйте порівняти ваше становище зі становищем та умовами, в яких жили люди в ті часи.


 Розповідайте дітям про героїв сучасності. ЗСУ, волонтери, звичайні люди, які роблять неможливе — розповідайте ці історії. Надихати можна й історією українського народу. Шукайте героїв та героїнь як у фольклорі, так і в сучасних реаліях. Натхненних прикладів боротьби українців сьогодні чимало. 


Однією з порад психологів щодо повернення себе до звичного, нормального стану – є дотримання рутинних звичок. Ходити на роботу, виконувати свої обов’язки, а для учнів/-ць навчатися – це, свого роду, також рутина. Як повернути її собі та учням/-цям? Згаданий вже вище освітній портал «Освіторія» радить:


 Прорахуйте всі етапи дистанційки. Знову. Ментальна карта дистанційного навчання, вибір платформи, графік прямих трансляцій, формат здавання роботи — усе це не просто елементи, а система, яка добре працює, якщо продумана наперед. Дізнайтеся, чи будуть у вашому класі учні/-ці з інших регіонів. Якщо так, то важливо приділити їм окрему увагу, познайомитися та познайомити дітей між собою.


 Не уникайте розмов про війну. Обговорюйте ситуацію, що склалася. Так ви зможете зменшити напругу та встановити довіру з учнями/-ми.


 Додайте безпрограшний елемент. Подумайте про моменти, які привертають увагу учнів/-ць до заняття та спрацьовують найбільш ефективно. Вправи, які вони виконують у режимі реального часу, усні відповіді, короткі відповіді в чаті — ось те, що найкраще працює в дистанційному навчанні.


 Забезпечте збалансованість онлайн-уроку. Не варто перевантажувати заняття ані інформацією, ані веселощами: усього має бути в міру. Експерти радять зробити акцент на вирішенні потреб учнів/-ць, на їхніх запитах. 


 Домашні завдання. Тут дуже залежить від учителя/-ки та регіону. Доцільність та обсяг домашніх завдань визначайте індивідуально, зважаючи на психоемоційний стан учнів/-ць. 

МІЖНАРОДНИЙ ЕТАП МАТЕМАТИЧНОГО КОНКУРСУ "КЕНГУРУ" 2022

Організаційний комітет Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру» прийняв рішення відтермінувати проведення Міжнародного етапу конкурсу (за уже поданими заявками ) на грудень 2022 року - у час запланованого проведення Всеукраїнського етапу. У зв’язку з хакерською атакою на домени .ua могла бути втрачена інформація  про реєстрацію навчальних закладів та осередків  після 17.02. Дуже просимо поновити цю реєстрацію в разі втрати.

СЛАВА УКРАЇНІ !!!


Шановні освітяни!

23 березня 2021 року відбувся онлайн-семінар "Сучасна підготовка до ЗНО - 2021" 

Програма заходу за покликанням. Запис вебінару можна переглянути на сторінці сайту.

"Кенгуру" скликає друзів!

Трива реєстрація на Всеукраїнський етап Міжнародного математичного конкурсу "Кенгуру" для учнів 2-6 класів.

Конкурс вібудеться в режимі онлайн з 11 по 13 грудня 2020 року.

До 07 грудня 2020 року триває реєстрація за посиланням: https://online.kangaroo.com.ua/

Кенгуру скликає друзів!

Запрошуємо відповідальних осіб за проведення Конкурсу 11 листопада 2020 року на zoom-нараду щодо реалізації проєкту в 2020–2021 навчальному році та підбиття підсумків попереднього етапу.

Для участі в zoom-нараді просимо зареєструватися за посиланням: https://forms.gle/jKRWzpigg183T6vr7 до 10 листопада 2020 року.


Poster_FINAL (1).pdf

Тривають змагання з усного математичного рахунку «Прангліміне»

Відповідно до Меморандуму про співпрацю щодо реалізації проєкту «Міксіке в Україні» у рамках ініціативи естонської освітньої організації OU MIKSIKE між Міністерством освіти і науки України та Естонською освітньою організацією OU MIKSIKE від 08 вересня 2017 року відбудуться Всеукраїнські онлайнові змагання з усного математичного рахунку «Прангліміне» (далі – Змагання).

Змагання проводитиметься онлайн на платформі Міксіке в розділі «Прангліміне змагання» у три етапи:

I етап: 07–28 жовтня 2020 року;

II етап: 03–24 листопада 2020 року;

III етап: 03 грудня–21 грудня 2020 року.

Звертаємо увагу, що участь у Змаганнях можуть узяти лише зареєстровані особи. Докладнішу інформацію про участь та умови реєстрації розміщено на сторінці http://miksike.net.ua/

Запрошуються учні та дорослі Миколаївської області.

      Обласний координатор проєкту – заступник директора з науково-педагогічної роботи Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Захар Ольга Германівна. Консультант із питань реалізації проєкту в курсі математики – Рогожинська Еліна Костянтинівна, методист кафедри теорії й методики природничо-математичної освіти та інформаційних технологій Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.


Вітаємо переможців відкритих змаганнь з усного математичного рахунку «Прангліміне» серед учителів Миколаївської області

Номінація "Сеньори":

Номінація "Сеньорити":

Найактивніші навчальні заклади:

Відкриті змагання з усного математичного рахунку «Прангліміне» серед учителів Миколаївської області

з 14 до 27 вересня 2020 року відбудеться відкрите змагання з усного математичного рахунку «Прангліміне» серед учителів Миколаївської області за посиланням: https://miksike.net.ua/#pranglimine/math

Вітаємо переможців Математичного занзібару 2020!  

13 вересня 2020 року на базі математичного факультету Київського національного університету імені Т. Шевченка проводено Математичний занзібар 2020. 

Вітаємо наших переможців:

Гуртову Юлію, ученицю Миколаївської гімназії № 2 та Проценка Павла, учня Миколаївського Муніціпального колегіуму імені В. Д. Чайки. 

04 вересня 2020 року ОБЛАСНИЙ МЕТОДИЧНИЙ АКТИВ КЕРІВНИКІВ МЕТОДИЧНИХ ОБʼЄДНАНЬ УЧИТЕЛІВ МАТЕМАТИКИ

 «Формування предметної компетентності вчителя математики в умовах освітньої реформи»

Початок роботи о 13:30


1 вересня 2020 р. флешмоб "Математика в житті"

Учасники освітнього процесу різного віку залучені до співучасті у загальному русі щодо проведення Року математичної освіти 

Добірка корисних посилань, які можна використати у підотовці до Першого уроку:

Веселий початок: що робити на перших уроках вересня, щоб крига скресла (https://nus.org.ua/articles/veselyj-pochatok-shho-robyty-na-pershyh-urokah-veresnya-shhob-kryga-skresla/?fbclid=IwAR1zTM-mvfjFrsVh2QIyXLiwGi353PtrDmhI1OEE8TruRohp8DtPUv9biM4)

Ігри та вправи на розвиток комунікативних навичок (https://urok.in.ua/taxonomy/term/140/all)

Як знайомитися з класом? (https://vseosvita.ua/news/ak-znajomitisa-z-klasom-4236.html )

12 фактів про математику та цікаві наукові знахідки (https://www.youtube.com/watch?v=6sQ9taGKU0o)

Цікаві факти математики (https://www.youtube.com/watch?v=QYgH1lRkY1E)

Чому потрібно вивчати математику. Вислови відомих людей про математику (https://www.youtube.com/watch?v=ghXdayQ4kho)

Роль математики в житті людини (https://www.youtube.com/watch?v=Xhzu2Yjo2VA)

Презентація “Математика у повсякденому житті” (https://naurok.com.ua/prezentaciya-matematika-u-povsyakdenomu-zhitti-39320.html)


Підсумкова конференція слухачів курсів підвищення кваліфікації гр. № 51 (учителі математики)

25 червня розпочалася підсумкова сесія для слухачів курсів підвищення кваліфікації групи 51 (учителі математики). Роботу групи розпочали Клименко Людмила Олександрівна, завідувач кафедри теорії й методики природничо-математичної освіти та ІТ та Рогожинська Еліна Костянтинівна, методист та куратор групи.

На підсумковому занятті курсів підвищення кваліфікації Клименко Людмила Олександрівна ознайомила слухачів із Концепцією розвитку природничо-математичної освіти та ІТ (STEM - освіти), яка схвалена КМУ для обговорення; розглянули причини її виникнення. Мета Концепції полягає в комплексному просуванні STEM - освіти та синергії зусиль учасників освітнього процесу та соціальних партнерів щодо забезпечення молоді міцним теоретичним фундаментом, який дасть змогу запропонувати інноваційні рішення.

Колеги  презентували випускні роботи, поділилися родзинками власного педагогічного досвіду.

Дякуємо за співпрацю і завтра на вас чекає не менш інформативний та цікавий день!!!!


21 травня 2020р.: ШАНОВНИЙ УЧАСНИКУ КОНКУРСУ "КЕНГУРУ 2020"!

У зв'язку з карантинними обмеженнями в закладах освіти Міжнародний етап математичного конкурсу «Кенгуру» у 2019/20 навчальному році ми пропонуємо пройти у форматі on-line.

Початок – 22 травня 2020 року о 09.00.

Завершення – 24 травня 2020 року о 21.00.

Інструкція знаходиться за посиланням http://www.kangaroo.com.ua/ 

Друковані завдання та результати попередніх змагань знаходяться в МОІППО

29 березня 2020 р.: Міжнародний математичний конкурс "Кенгуру"

У зв’язку з оголошеним всеукраїнським карантином до 24 квітня 2020 року проведення

Міжнародного етапу конкурсу «Кенгуру» переноситься на перший тиждень навчання після карантину.

Слідкуйте за новинами на сайті.

http://www.kangaroo.com.ua/